Często zadawane pytania – Programator H+P

Jakie są zalety programatora H+P?

Programator H+P system Home+ pozwala zarządzać ogrzewaniem elektrycznym w całym domu. Pozwala ustawić do 8 zon grzewczych/pomieszczeń (Z1, Z2 itd.) oraz maksymalnie 24 grzejników. System pozwala je pogrupować oraz zaprogramować temperatury powietrza w różnych trybach, które można dostosowywać według własnych potrzeb. Można zaprogramować dowolne temperatury w pomieszczeniach w odstępach godzinnych, oraz na każdy dzień tygodnia osobno.

Zalety programatora H+P :

  • komunikacja radiowa – programator zarządza wszystkimi grzałkami systemu Home+ w Twoim domu
  • kontrola do 8 pomieszczeń na raz
  • zaawansowane sterowanie temperaturą powietrza
  • programowanie dzienne i tygodniowe – każdy dzień osobno, dokładnie jak tego oczekujesz
  • tryb Turbo (proste grzanie i suszenie – pozwala ustawić pełne grzanie w całym domu na 1, 2 lub 3 godziny
  • tryb ECO mode (oszczędność energii) – pozwala łatwo obniżyć temperaturę w całym domu np. o 3 stopnie

Z którymi grzałkami może pracować programator?

Programator H+P jest przeznaczony do współpracy z grzałkami systemu Home+:

  • grzałki H+ do grzejników łazienkowych
  • grzałki H+h do grzejników aluminiowych, kolumnowych i żeliwnych

Jak funkcje ma programator?

Zapoznaj się z instrukcją obsługi dostępną TUTAJ (plik pdf)

Jak poprawnie naładować programator?

Jeśli bateria programatora jest na wyczerpaniu możesz ją naładować przy użyciu kabla z wtykiem microUSB dołączonego do zestawu. Podłącz go do dowolnej ładowarki na USB.

Najpierw podłącz ładowarkę do prądu, a następnie wtyk microUSB do programatora (gniazdo z boku obudowy). Po zakończeniu ładowania najpierw wybudź programator przyciskiem „enter”, a następnie wyjmij wtyczkę ładowania.

Zobacz materiał wideo:

Co w przypadku, gdy nie mogę wybudzić programatora (ekran pozostaje czarny)?

Jeśli nie możesz wybudzić programatora, a jesteś pewny/a, że jest naładowany to podłącz kabel zasilający do kontaktu, a następnie wtyczkę microUSB do programatora. Wtedy wybudź programator przyciskiem ‚enter’. Po wybudzeniu odłącz kabel ładowania.

Zobacz wideo:

Co w przypadku, gdy programator zgłasza błędy komunikacji z grzałką/grzałkami?

W przypadku, gdy programator zgłasza powtarzające się błędy komunikacji należy zmienić miejsce jego położenia na najbardziej centralne z możliwych. Tak, aby dystans to wszystkich grzałek był podobny. Poziom sygnału komunikowany jest na ekranie statusu poprzez zieloną ikonę z falami. Najlepszy sygnał pokazany jest poprzez ikonkę signalok2

Skonfigurowałem grzałki z programatorem, ale chciałbym jedną z grzałek wyłączyć z sytemu. Jak ją rozparować?

Aby rozparować (rozłączyć) grzałkę i programator należy to zrobić osobno z poziomu programatora, a osobno z poziomu grzałki.

Z poziomu programatora należy wejść w Menu i Parowanie grzałek. Następnie wybrać zonę (Z1, Z2 etc) w której chcemy usunąć grzałkę, przejść do tej grzałki, strzałkami zmienić ikonę na kosz i potwierdzić Enter. Grzałka zostanie usunięta z programatora.

Aby usunąć parowanie z poziomu grzałki należy wejść w menu grzałki (nacisnąć oba przyciski na grzałce), pojawi się symbol P=. Następnie naciskamy dolny przycisk przez min. 3 sekundy. Obie kreski znikną. Rozparowany został pilot (górna kreska) i programator (dolna kreska). Teraz należy z powrotem sparować pilota. Z poziomu symbolu „P” przytrzymujemy górny przycisk przez min. 3 sekundy, aż pojawi się P9. Nastąpi odliczanie P9-P1 (trwa 30 sekund). W tym czasie należy nacisnąć przycisk parowania na pilocie (z tyłu obudowy). Na wyświetlaczu pojawi się P-, pilot został sparowany. Operacja zakończona. Aby wyjść z menu wystarczy poczekać ok 30 sekund lub przycisnąć oba przyciski na grzałce.

Zobacz instrukcję wideo: